به سایت شبکه بهداشت و درمان فریدن خوش آمدید.

مشارکت مردمی

آموزشی آمادگی خانوار در بلایا

مورخه ۹۴/۸/۳۰کارگاه آموزشی آمادگی خانوار در بلایا از سوی  واحد مدیریت کاهش خطر و بلایا جهت ۲۵ نفر از کاردان‌ها و کارشناسان و مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن توسط کارشناس آن واحد در سالن اجتماعات با موضوعات : فرم‌های ارزیابی و لیست خطی ، راهنمای  آمادگی خانوار در بلایا ، دستورالعمل‌ها ، تدوین EOP، شاخص‌ها و پایش برنامه ، برگزار گردید.

اولین کارگاه آموزشی آمادگی خانوار در بلایا ویژه بهورزان فریدن

شنبه مورخه ۹۴/۸/۲۳ کارگاه آموزشی آمادگی خانوار در بلایا با حضور ۴۵ نفر از بهورزان شبکه بهداشت و درمان فریدن از سوی خانم عرفانی کارشناس مسئول واحد مدیریت کاهش خطر و بلایا با طرح موضوعات :  فرم ارزیابی آمادگی خانوار در برابر بلایا  ، بسته آموزشی آمادگی خانوار در بلایا ،  فرمهای پایش و دستورالعمل های مربوطه ، در سالن جلسات این شبکه برگزار گردید.

جلسه آموزشی داوطلبان سلامت

در تاریخ ۹۴/۸/۶ و همزمان با هفته پیشگیری از مسمومیت‌ها جلسه آموزشی با موضوع  پیشگیری از مسمومیت‌ها جهت ۴۵ نفر از داوطلبان سلامت شهر داران و دامنه  ازسوی واحد مشارکت مردمی و معاونت غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن در سالن اجتماعات این شبکه برگزار گردید.

آموزش رابط مربی و رابطین حامی

در تاریخ ۹۴/۶/۱۳جلسه آموزشی رابط مربی و رابطین حامی شیردهی با حضور ۳۵ نفر از داوطلبان سلامت با همت واحد مشارکت مردمی و واحد بهداشت خانواده برگزار و در این راستا خانم محمدصالحی کارشناس بهداشت خانواده در خصوص مزایای شیر مادر و تکنیک‌های صحیح شیردهی توضیحات لازم را ارائه نمودند. و در بخش رابط مربی خانم عباسپور مسئول آموزش سلامت در خصوص طرح درس‌نویسی بحث و گفتگو نمودند.

بیماریابی، پیشگیری و درمان سل

مورخه ۹۴/۵/۳۱کارگاه بیماریابی و پیشگیری و درمان سل با همکاری داوطلبان سلامت با حضور ۲۵ نفر مربی داوطلبان سلامت و ۱۴ نفر از نمایندگان داوطلبان سلامت شهرستان به همت  واحد مشارکت مردمی و همکاری واحد مبارزه با بیماری‌ها در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن برگزارگردید. در این جلسه خانم عرفانی مسئول واحد مشارکت مردمی این شبکه در خصوص اهداف برگزاری مطالبی را بیان نمودند. در ادامه آقای محمدی کارشناس مبارزه با بیماری‌ها و مسئول برنامه مراقبت بیماری سل شهرستان در خصوص اپیدمیولوژی بیماری، اتیولوژی، علائم بیماری، عوامل تشدید و مستعدکننده بیماری سل، عفونت سل، راه‌های تشخیص بیماری، نحوه تکمیل فرم شماره ۱ بیماری‌یابی و نمونه‌گیری BK، انجام تست مانتو به صورت عملی، استراتژی DOTS، نحوه درمان بیماران مسلول، اقدامات پیشگیری از اطرافیان بیمار مسلول، مقاومت‌های دارویی در سل مطالب جامعی را ارائه نمودند.

فراخوان جذب داوطلب سلامت

توجه:

در سالهای اخیر افزایش میزان مهاجرت از روستا به شهر باعث شده که حاشیه شهرهای بزرگ کانون استقرار مردم نیازمند خدمات باشد . از آنجا که جلب مشارکت مردم یکی از اصول مراقبتهای اولیه بهداشتی است برنامه رابطان بهداشت به منظور استفاده از نیروهای مردمی درخدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر صورت گرفته که تا کنون موفقیت آمیز بوده است و اهداف  ذیل را دنبال نموده است :

آموزش آسیب های اجتماعی

مورخه۹۴/۲/۲۹جلسه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی با هماهنگی واحد مشارکت مردمی و امور اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن ویژه داوطلبان سلامت شهرستان در محل سالن اجتماعات این شبکه برگزار گردید. در این جلسه که با حضور جناب سروان افشاری و ستوان دوم خانم میرزایی برگزار گردید فراگیران در خصوص راه کار های کاهش آسیب های اجتماعی آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

همایش پیاده روی داوطلبان سلامت شبکه بداشت و درمان شهرستان فریدن

واحد مشارکت مردمی شهرستان فریدن به مناسبت هفته سلامت و به منظور آشنایی هر چه بیشتر داوطلبان سلامت ، با شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره ، اقدام به برگزاری همایش پیاده روی جهت داوطلبان سلامت مرکز شماره ا داران نمود. دراین راستا کارشناس محترم کنترل مواد غذایی در خصوص تغذیه سالم و چگونگی سالم سازی سبزیجات و میوه ها آموزشهای لازم را ارائه نمودند. در حاشیه این همایش به قید قرعه به  ۴ نفر از شرکت کنندگان در این همایش هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.

آغاز هفته سلامت با برپایی همایش پیاده روی ، کوه گشت و سفره سلامت در فریدن

سه شنبه مورخ ۹۴/۲/۱ در آستانه آغاز هفته سلامت همایش پیاده روی ویژه رابطین بهداشتی و پرسنل محترم مرکز بهداشتی درمانی روستای گنجه به همراه صبحانه سلامت و جشنواره غذای سالم با شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره با همکاری و هماهنگی پزشک محترم مرکز بهداشت گنجه و واحد مشارکت مردمی همچنین واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن برگزار گردید.   

برگزاری جشن داوطلبین سلامت

همزمان با برگزاری جشنهای پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان ، شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن (واحد مشارکت مردمی) نیز با برگزاری جشنی با شکوه در راستای تقدیر و گرامیداشت روز جهانی داوطلبین سلامت شهرستان در دهه مبارک فجر در سالن ۱۷ شهریور شهر داران از زحمات بی شائبه این قشر با حضور فرماندار محترم و دیگر مسئولین شهرستانی تقدیر نمودند.

صفحه‌ها

اشتراک در مشارکت مردمی
 

ارتباط با ما

اصفهان - شهرستان فریدن - شهر داران - خیابان نواب صفوی - شبکه بهداشت و درمان فریدن تلفن تماس : ۴ - ۰۳۷۲۴۲۲۲۶۰۱

پیوند ها