به سایت شبکه بهداشت و درمان فریدن خوش آمدید.

بهداشت مدارس

جشنواره غذایی

مورخه ۹۴/۹/۲۸جشنواره غذایی کارکنان مدرسه حضرت فاطمه زهرا (س) و پروین اعتصامی داران  با حضور مسئول بهداشت آموزش و پرورش و کارشناسان واحدهای کنترل مواد غذایی ، بهبود تغذیه ، روابط عمومی و بهداشت مدارس با هدف ارتقاء فرهنگ تغذیه سالم برگزار گردید.

جلسه درون بخشی کمیته ضربت مبارزه با پدیکلوزیس

جلسه درون بخشی کمیته ضربت مبارزه با پدیکلوزیس(شپش) سر، ساعت ۸ صبح روز دوشنبه مورخه ۲/۹/۹۴ در دفتر معاونت بهداشتی شبکه بهداشت با حضور مدیریت محترم و معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان  و مسئولین واحدهای فنی مرکز بهداشت برگزار گردید. با توجه به گزارش بیشتر موارد پدیکلوز، مقرر شد آموزش کلیه دانش آموزان مدارس ابتدایی، ممتوسطه اول و دوم، والدین، معلمان و عموم مردم، غربالگری کلیه دانش آموزان و درمان موارد آلوده، هماهنگی با آموزش و پرورش و بهزیستی در دستور کار قرار گیرد.

کارگاه «سیستم مدیریت اطلاعات سلامت نوجوانان و مدارس»

در تاریخ ۱۶/۷/۹۴ با حضور کاردان و کارشناسان و مراقبان سلامت مراکز و ستاد برگزار شد. در ایندوره، شرکت کنندگان، با نحوه ورود اطلاعات به فرم های مختلف سیستم مدیریت اطلاعات سلامت نوجوانان و مدارس و نحوه انتقال اطلاعات به ستاد آشنا شدند.

کمیته بهداشت مدارس شهرستان فریدن

کمیته بهداشت مدارس شهرستان فریدن در مورخه ۹۴/۷/۷با حضور معاونت محترم بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن و نماینده آموزش و پرورش همچنین مسئولان واحدهای فنی مرکز بهداشت برگزار گردید.

در این جلسه، هماهنگی برگزاری کلاس‌های آموزشی در خصوص ایمنی و بهداشت روان جهت دانش‌آموزان و بهداشت محیط و تغذیه جهت مدیران مدارس، بررسی مشکلات بهداشت محیط مدارس شهرستان و نحوه حل این  مشکلات و معاینات و واکسیناسیون دانش‌آموزان مطرح و کارشناسان نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان نمودند.

کارگاه آموزش سیستم مدیریت اطلاعات سلامت نوجوانان و مدارس

کارگاه آموزش سیستم مدیریت اطلاعات سلامت نوجوانان و مدارس با حضور ۵۰ نفر از بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن در تاریخ‌های ۵ و ۶/۷/۹۴ در دو گروه برگزار گردید. در این کارگاه سر کار خانم صفی کارشناس مسئول سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس این شبکه در خصوص نحوه ورود اطلاعات سلامت دانش‌آموزان به فایل JMSو نحوه انتقال آن به بهورزان آموزشهای لازم را ارائه نمودند.

جلسه هماهنگی درون‌بخشی «برنامه‌ریزی جهت بهبود تغذیه در مدارس

جلسه هماهنگی درون‌بخشی «برنامه‌ریزی جهت بهبود تغذیه در مدارس» مورخ ۹۴/۶/۲۳ از ساعت ۸ تا ۱۰ در دفتر معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن با حضور معاونت محترم، نماینده محترم اداره آموزش و پرورش و تعدادی از مسئولین واحدهای فنی برگزار  و پیش گفت موضوعات شیر در مدرسه، پایگاه تغذیه سالم (بوفه‌های مدرسه)، بازدیدهای مشترک مدارس شبانه‌روزی مورد بحث قرار گرفت و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردید.

کارگاه «پیشگیری از استفاده نامناسب از رسانه‌های جمعی»

کارگاه پیشگیری از «استفاده نامناسب از رسانه‌های جمعی» در تاریخ ۹۴/۶/۱۳ با حضور جمعی از پزشکان مراکز و بلوک‌های بهداشتی درمانی در سالن اجتماعات شبکه بهداشت برگزار و در خصوص مواد رسانه، مضرات و نحوه پیشگیری از مضرات استفاده نامناسب از رسانه‌های جمعی مثل اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای، تلفن همراه توسط خانم صفی مباحث مربوطه ارائه گردید.

کارگاه «پیشگیری از استفاده نامناسب از رسانه‌های جمعی»

 در مورخه۹۴/۵/۱۷ کارگاه «پیشگیری از استفاده نامناسب از رسانه‌های جمعی» ویژه کاردان و کارشناسان و ماماهای مراکز و ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن  با ارائه سواد رسانه، انواع رسانه‌های جمعی، تکنیک‌های اقناع، مزایا و معایب رسانه و نحوه پیشگیری از آسیب رسانه توسط کارشناس بهداشت مدارس، برگزار گردید.

سنجش نوآموزان در مدارس شهرستان فریدن

شنبه مورخه ۹۴/۵/۳ سرکار خانم صفی مسئول سلامت نوجوانان و جوانان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن ازنحوه اجرای سنجش نوآموزان در بدو ورود به دبستان بازدید نمودند. سنجشها شامل : بینایی و شنوایی سنجی ، قد ، وزن ، پوست ، مو و آمادگی تحصیلی است.

باز دید مشترک از مدارس شبانه روزی شهرستان

مورخه ۹۴/۴/۳۱ با هماهنگی بعمل امده توسط کارشناس واحد سلامت نوجوانان و جوانان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدن ، کارشناسان این شبکه در معیت مسئول بهداشت مدارس آموزش و پرورش شهرستان ازهنرستان  شبانه روزی سروش بازدید  تخصصی بعمل اوردند. در این بازدید ضمن بررسی پاره ای از نواقص و مشکلات ، در خصوص رفع آن تصمیماتی اتخاذ گردید.

صفحه‌ها

اشتراک در بهداشت مدارس
 

ارتباط با ما

اصفهان - شهرستان فریدن - شهر داران - خیابان نواب صفوی - شبکه بهداشت و درمان فریدن تلفن تماس : ۴ - ۰۳۷۲۴۲۲۲۶۰۱

پیوند ها